Ukrainas un Latvijas kultūras un valodu sakari

Par projektu

Izglītības programma “Ukraiņu un latviešu kultūras sakari” ir projekts, kura mērķis ir veicināt kultūras apmaiņu starp Latviju un Ukrainu un popularizēt abu valstu kultūras mantojumu jauniešu vidū.
Programma Ukrainas bērnu integrācijai Latvijas izglītības sistēmā organizē aizraujošas ekskursijas un meistarklases. Šie pasākumi ne tikai veicina Latvijas kultūras un tradīciju iepazīšanu, bet arī rada labvēlīgu atmosfēru integrācijai un komunikācijai starp pārvietotajiem bērniem, veicinot savstarpēju sapratni un savstarpēju atbalstu.

Nākamie pasākumi

В рамках неформально-освітньої програми "Культурні зв'язки між Україною та Латвією" для дітей з України 11-17 років запрошуємо українські сім'ї до арт-музею Zuzeum, який налічує понад 20 000 творів мистецтва різних жанрів і є найбільшою приватною латвійською колекцією мистецтва у світі. Основу колекції складають твори мистецтва кінця 19 століття і класичного модернізму першої половини 20 століття, радянського періоду 1950-1980-х років, а також роботи сучасних латвійських художників.
Зараз у Великій залі арт-центру Zuzeum проходить виставка "Куди б сховатися!", на якій представлено понад 350 творів, створених латиськими художниками в роки радянської окупації. "Куди б сховатися!" - не запитання, а констатуючий вигук, який гостро виражає екзистенціальний вибір, який доводилося робити людям того часу.

Atskats uz iepriekšējiem pasākumiem

Pasniedzēji

Mentors ukraiņu bērniem Eiropas Tālmācībās vidusskolā, ar jaunatnes darba pieredzi Siguldas Jauniešu centrā un ilggadēju pieredzi neformālajā izglītībā un starptautiskos projektos. Veidojot programmu "Ukrainas-Latvijas kultūras saites", mans uzdevums bija ne tikai bagātināt bērnu mācību pieredzi, bet arī izveidot telpu kultūras apmaiņai, lai ikviens bērns justos kā mājās jaunā kultūrvidē un smeltos iedvesmu viņa personīgā attīstība. Es ticu, ka tiltu būvēšana starp kultūrām dod jauniešiem iespēju atpazīt, izprast un cienīt daudzveidību, radot kopīgu nākotni, kurā ikviens var izpausties pilnvērtīgi.

Tetiana MazurenkoTetiana Mazurenko

Ukraiņu valodas un literatūras skolotāja, ārzemju literatūras un ukrainistikas skolotāja, kura strādā Ukrainas Valsts licejā, kā arī Profesionālās izglītības centrā "Eiropas Tālmācības centrs" .
Irina ar izcilību absolvējusi Hersonas Valsts universitāti, iegūstot maģistra grādu. Kopš 2013. gada strādā par skolotāju savā specialitātē.
Darba devīze ir: "Mēs atņemam bērniem nākotni, ja šodien izglītojam bērnus tāpat kā vakar."

Irina VojtenkoIrina Vojtenko

Piesakies