Apguvām pisankarstvo - ukraiņu tradīcija krāsot olas ar vasku

ETV mentore no Ukrainas Tetiana Mazurenko aizvadīja jau otro meistarklasi, kurā apguvām pisankarstvo - ukraiņu tradīciju krāsot olas ar vasku.

Pisankarstvo ieņem nozīmīgu vietu ukraiņu kultūrā un tradīcijās, un tās simbolika piešķir katram zīmējumam īpašu nozīmi.Pašā vārdā pisanka slēpjas nozīme: izmantojot vasku, uz olas uzraksta noteiktus simbolus, tādējādi padarot to ne tikai par svētku atribūtu, bet arī par mājas un ģimenes amuletu. 

Pisanka ir pavasara dabas atdzimšanas, saules, siltuma un mūžības simbols, kā arī neatņemams pareizticīgo Lieldienu atribūts.

Šī vietne saglabā tikai datus ko apmeklētāji ievada kontaktformās. No analītiskajām (neobligātajām) sīkdatnēm (cookies) vietne izmanto pastāvīgās sīkdatnes mārketingam un anonīmai apmeklējuma statistikai no Google Analytics - uzzināt vairāk