+371 25699906
LV | RU | EN

Apsveicam Panākumu Universitātes absolventus!

Ceturtdien, 8.maijā Biznesa augstskolā Turība bija manāma liela cilvēku rosība – uz programmas Panākumu Universitāte mācību gada noslēguma konkursu un pirmo izlaidumu bija ieradušies aptuveni 300 skolēni un viņu skolotāji no dažādām Latvijas skolām.


Pasākumu, kā ierasts, atklāja programmas Panākumu Universitāte veidotāja Ilze Kalniņa, bet par pozitīvu gaisotni visa pasākuma garumā parūpējās mūziķis Valters Frīdenbergs.

Jau no paša rīta 10.-12.klašu skolēni tika nodoti Biznesa augstskolas Turība pārstāvju rokās. Vidusskolēniem bija sagatavots īpašs tests, lai noskaidrotu tos 2 skolēnus, kas augstskolā pirmo mācību gadu varēs mācīties bez maksas un tos 10, kas saņems 25% studiju maksas atlaidi pirmajam studiju gadam.

 

Skolotājiem tikmēr bija iespēja noklausīties socionikas eksperta Aivja Krimska lekciju un uzzināt vairāk par to, kas ir socionika, kur un kā to var izmantot, kā arī noteikt savu tipu.

Bet 7.-9.klašu skolēni bija mājās cītīgi pastrādājuši un ieradušies uz pasākumu jau ar iepriekš sagatavotu priekšnesumu: "Kā Latvija var kļūt labākā zeme pasaulē?”.

Priekšnesumus vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija:
Ilze Kalniņa – programmas Panākumu Universitāte veidotāja, tālmācījas idejas ieviesēja Latvijā pamata un vispārējā vidējā izglītībā
Aija Bārzdaine - Eiropas Tālmācības vidusskolas direktore
Dace Kristiāna Ūdre – Biznesa augstskolas Turība sabiedrisko attiecību vadītāja
Ilze Tomase – Rīgas Tālmācības vidusskolas izglītības metodiķe 
Ineta Meldere - programmas Panākumu Universitāte koordinētāja

Skolēniem bija iespēja cīnīties par konkursa sponsoru sarūpētajām balvām. Konkursu šogad atbalstīja Dailes teātris, draudzīgākais portāls Draugiem.lv, pozitīvu emociju teātris/spēle Psaiho.lv un žurnāls Ilustrētā zinātne.

Par sponsoru balvām sacentās 10 skolu komantas no Aknīstes, Cēsīm, Džūkstes, Gulbenes, Garkalnes, Jēkabpils, Neretas, Skrīveriem, Viļāniem un Valkas.
Savos priekšnesumos jaunieši bija ietvēruši gan dziesmas, gan dejas, gan teatrālus uzvedumus, lai spilgtāk un oriģinālāk attēlotu Latvijas plusus un ieteiktu vēl jaunus risinājumus, ko varētu uzlabot. Neizpalika arī bez improvizācijām un komiskām situācijām.

 

Kad no Turības testa bija atgriezušies arī vidusskolēni, visiem programmas dalībniekiem un skolotājiem bija iespēja noklausīties lieliskā lektora Alekša Daumes lekciju „Jaunieši un Briedums”. Šoreiz lektora mērķis bija ikvienam palīdzēt atbildēt uz vienu jautājumu – Kāda ir mana dzīves misija? Lai to būtu vieglāk izdarīt, lektors uzdeva vairākus jautājumus. Pēc atbilžu apkopošanas ikviens jaunietis varēja izvērtēt savas vērtības un no tā izdarīt secinājumus. Tāpat lektors runāja par briedumu un posmiem, caur kuriem ir jāiziet ikvienam jaunietim, lai kļūtu pieaudzis.

Pēc lekcijas bija pienācis gaidītākais pasākuma brīdis – konkursa uzvarētāju apbalvošana un izlaidums.

Balvas tika sadalītas sekojoši:
3. vieta (dalīta) un balvas no portāla Draugiem.lv:
Džūkstes pamatskolas komandai
Gulbenes vidusskolas komandai
Garkalnes Mākslas un vispārizglītojošās vidusskolas komandai
2.vieta un teātra biļetes uz izrādi „Izraidītie” no Dailes teātra:
Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas komandai
1.vieta un iespēja apmeklēt, piedalīties šausminoši jautrā teātrī/spēlē no Psaiho.lv:
Aknīstes vidusskolai.

Vērojot skolu komandu priekšnesumus, daži jaunieši īpaši iekrita žūrijas locekļu redzeslokā, kļūstot par favorītiem, tāpēc biļeti uz Psaiho.lv saņēma arī Jēkabpils Agrobiznesa koledžas audzēkne Egija Kalniņa par improvizētu repa dziesmu un aproci no Draugiem.lv pasniedzām Pāvilam Zaicevam no Viļānu vidusskolas par centīgo saksofona spēli.

Visas komandas saņēma īpašās dāvanas arī no mūsu draugiem – Biznesa augtskolas Turība: spēles un zibatmiņas.

Turpinājumā Turības pārstāvji sveica 12 finālistus, kas bija visveiksmīgāk tikuši galā ar testu. 
Testa rezultātus paziņoja un uzvarētājus sumināja Biznesa augstskolas Turība Attīstības padomes priekšsēdētāja vietnieks Viesturs Bulāns.

Vienu mācību gadu bez maksas Biznesa augstskolā Turībā varēs studēt:
Veronika Šteņa no Olaines 1. vidusskolas
Evelīna Sendija Čubare no Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas

25% atlaidi pirmajam mācību gadam augstskolā saņēma:
Karīna Korsaka - Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskola
Kintija Venskoviča - Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskola
Lana Barižikova - Olaines 1. vidusskola
Katrīna Jurkevica - Olaines 1. vidusskola
Dita Sisene - Olaines 1. vidusskola
Kristaps Mežataucs - Viļānu vidusskola
Beatrise Konošonoka - Olaines 1. vidusskola
Alīna Siliņa - Ikšķiles vidusskola
Kārlis Lapiņš - Andreja Upīša Skrīveru vidusskola
Oskars Pavlovičs - Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskola

Un visbeidzot gaidītākais brīdis – izlaidums, kas tiešām izvērtās svinīgā un skaistā pasākumā mums visiem.Apliecības par profesionālās pilnveides izglītības ieguvi saņēma vairāk nekā 100 programmas beidzēji. Apsveicam visus absolventus! 

Atminoties Valtera Frīdenberga noslēgumā izpildīto dziesmu „Dziesma par laimi” ( Fomins & Kleins) sakām paldies visiem dalībniekiem, labākajām Latvijas skolu skolotājām, sponsoriem, Biznesa augstskolai Turība un lektoriem!

Tiekamies nākamajos pasākumos!

«